Çad Fahri Konsolosluğu İstanbul

Çad Fahri Konsolosluğu İstanbul, Adres:

Çengelköy Mahallesi. Kalantor Sokak No 7 Çengelköy/İstanbul


Çad Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosu:

Hasan Gürsoy


Çad İstanbul Fahri Konsolosluğu Görevi:

Türkiye Çad temsilcilik görevini onursal olarak yürüten İstanbul Fahri Çad Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Çad Cumhuriyeti Devleti arasında karşılıklı ticari-ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla projeler yürütmektedir. Fahri Çad Konsolosluğu diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen Çad’a ticari, çalışma ve öğrenim amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişilere, Çad vize prosedürü hakkında destek vermektedir.


Çad İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi:

İstanbul ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları ya da yabancı uyruklu kişillerin Çad vize işlemlerini ve Çad konsolosluk işlemlerini Çad Ankara Büyükelçiliği'nin verdiği yetkiye dayanarak yapmaktır. İstanbul Çad Fahri Konsolosluğu üzerinden Çad Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler doğrudan ve ya Çad vize işlemlerini gerçekleştiren seyahat acentaları aracılığıyla müracaatlarını gerçekleştirmeleri mümkündür.


Çad İstanbul Fahri Konsolosluğu 2021 Resmi Tatil Günleri :

Çad İstanbul Fahri Konsolosluğu, Çad Devleti'nin 2021 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2021 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Çad konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.

01 Ocak 2021 Yeni Yıl Tatili
06 Nisan 2021 Paskalya
23 Nisan 2021 Ulusal Gün
01 Mayıs 2021 İş ve işçi Bayramı
25 Mayıs 2021 Afrika’nın Bağımsızlığı
18 Temmuz 2021 Ramazan’ın Sonu
11 Ağustos 2021 Kurtuluş Günü
23 Eylül 2021 Kurban Bayramı
01 Kasım 2021 Azizler Günü
28 Kasım 2021 Cumhuriyet Günü
01 Aralık 2021 Özgürlük ve Demokrasi Günü
25 Aralık 2021 Noel Tatili

Çad Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Çad Büyükelçiliği'ne Çad vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Çad Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.

Çad Vize Başvuru Formu için tıklayınız


Çad Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Çad Konsolosluğu'na yapılan Çad vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Çad vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.

Çad vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Çad Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

Çad vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye’deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Çad Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.


Çad Konsolosluğu Vize Ücreti

Çad Vizesi için ödenmesi gereken Çad vize ücreti; Çad Konsolosluğu'na vize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı gişede peşin Amerikan Doları olarak tahsil edilmektedir.

Consultation For Republic of Chad